Sítě malých a středních podníků

Název partnera – zkratka
Kielce Technology Park – KTP

Koncept a přístup

Technologický park Kielce vyvíja pilotný projekt pre mikrosieť malých a stredných podnikov.

Od začiatku bola táto mikrosieť malých a stredných podnikov považovaná za infraštruktúru všetkých nájomcov KTP (technologický inkubátor rovnako ako technologické centrum) a externých spoločností využívajúcich KTP služby. Táto sieť sa skladá sa z viac ako 70 spoločností.

Väčšina KTP spoločností reprezentuje inovačné odvetvie – týkajúce sa priemyselného dizajnu a IKT, niektoré z nich poskytujú efektívne energetické riešenia.

Konečná podoba IKT platformy pozostáva z troch zón, ktoré budú implementované do októbra 2013.

1 zóna – pre ľudí, ktorí si chcú založiť svoju vlastnú spoločnosť

Tu sa bude vyvíjať elektronická prihláška umožňujúca vytvorenie profesionálneho podnikateľského plánu spolu s výpočtami požadovaných parametrov. Používateľ si bude môcť vytlačiť vytvorený podnikateľský plán a tiež ho uložiť v PDF formáte.

Taktiež sa tu bude nachádzať elektronická kalkulačka, ktorá pomáha vypočítať napr. cenu za prenájom priestorov, dodatočných poplatkov vrátane preferenčných sadzieb za prenájom. Taktiež umožňuje pohotovo pripočítať cenu za prenájomkonkrétnej parcely. Kalkulačka berie do úvahy dve možnosti na prenájom parcely (s a bez preferencií). Ľudia s podnikateľskými nápadmi, ktorí zvažujú, že si založia svoju vlastnú spoločnosť v KTP tak môžu ľahko zistiť koľko budú platiť za svoje kancelárie.

2 zóna - pre interné spoločnosti so sídlom v KTP/nájomníci

Vytvorený bude intranet s vytvoreným systémom prihlasovania.

Účelom vytvorenia prihlasovacieho priestoru s konkrétnymi funkciami je integrácia KTP prostredia a zefektívnenie komunikácie medzi všetkými skupinami, ktoré sú súčasťou tohto prostredia, napr. KTP nájomníci a zamestnanci.

Využitie systému nájomníkmi si vyžaduje prihlásenie. Systém by mal byť riadený správcom od úrovne CMS, na ktorej je založená webová stránka KTP.

Taktiež bude pripravená profesionálna elektronická databáza všetkých firiem. Prístup k databáze budú mať zamestnanci KTP. Táto databáza je realizovaná v rámci pilotného projektu. Do systému riadenia, ktorý podporuje webové stránky KPT CMS PRODUCER boli pridané nové funkcie. Tieto funkcie boli vyvinuté za účelom zlepšenia efektívnosti prevádzky. Vylepšený systém tak teraz umožňuje spravovať profily nájomníkov a vyhľadávať

nájomníkov podľa určitých kritérií. Navyše bolo pridanétzv. "miesto na riadenie svojho používateľského konta". Každému nájomníkovi bol pridelený zamestnanec technologického parku, čo umožňuje lepšiu komunikáciu medzi nájomníkmi a KPT zamestnancami.

3 zóna - pre externé spoločnosti spolupracujúce s KTP

KTP má 2 informačné stánky. Prostredníctvomtýchto informačných nástrojov bude k dispozícii celá stránka KTP, projekcie budov inkubátora, technologické centrum, investičné oblasti vrátane zobrazenia spoločností, ktoré sa nachádzajú v každej miestnosti. Externé firmy tak uvidia ponuku KTP a ponuku KTP nájomníkov.

Taktiež bola zahájená mobilná verzia webových stránok KPT (m.technopark.kielce.pl). Zahŕňa najdôležitejšie informácie. Riadenie sa vykonáva pomocou systému CMS. Spoločne s existujúcou možnosťou prístupu na webovú stránku z počítača či notebooku je tiež vďaka novej technológií možný prístup ajvyužitím tabletu alebo smartphonu. Nezáleží na tom, kde v danej chvíli ste KPT ponuka je k dispozícii vždy a všade, ľahko a rýchlo. Medzi hlavné výhody mobilných webových stránok patria: absencia nadbytočnej grafiky, zjednodušený štýl a typografia, ľahká navigácia na stránke, prístup k najdôležitejším informáciám.

Rovnako budú dostupné aj internetové stránky KTP pre ľudí so zrakovým postihnutím. Prepnutie na túto verziu nie je náročné. Stačí kliknúť na ikonu, ktorá sa nachádza v pravom hornom rohu stránky 

(www.technopark.kielce.pl) .

Vytvorí sa aj rezervačný systém konferenčných miestností (rezervácie sa dajú vykonávaťonline prostredníctvom oboch nájomníckych zón a tiež zóny externých firiem); modul bude zahŕňať prezentácie jednotlivých miestností, dostupný kalendár, dátum začiatku/konca, počet osôb. Zverejnený kalendár bude zobrazovaťzáujemcov v prípade, že požadovaná konferenčná miestnosť je voľná. Táto funkcia teda urýchľuje a automatizuje postup prenajímania.

S cieľom uľahčiť vyhľadávanie potenciálnych obchodných partnerov bol vytvorený aplikačný "partner search" nástroj (sieť) a nanovo bola prepracovaná ajregistrácia pre udalosti, ktoré KTP organizuje. Aplikácia umožňuje spoločnostiam vytvoriť profil svojej firmy, ktorý obsahuje krátky popis spoločnosti a jej činnosti. Okrem toho je tu možnosť pridať firemné logo alebo obrázok. Možnosť vyhľadávania registrovaných firiem a zasielania pozvánok tak umožňuje vytvoriť osobný firemný kalendár.

Odpovědné osoby za pilotní aktivitu projektu CentraLab – Micro-SME Networks:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.