Sieci Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Nazwa Partnera  -  Skrót
Kielecki Park Technologiczny – KPT

Koncepcja

Kielecki Park Technologiczny rozwija projekt pilotażowy dla sieci mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Od początku, sieć „mikro, małych i średnich przedsiębiorstw” była postrzegana jako wszyscy lokatorzy infrastruktury KPT (Inkubator Technologiczny, jak również Centrum Technologiczne) i zewnętrzne firmy korzystające z usług KPT. Sieć składa się z ponad 70 działalności gospodarczych.

Większość firm KPT reprezentuje „branżę kreatywną – związaną ze wzornictwem przemysłowym i ICT”, niektóre z nich zapewniają „rozwiązania wydajności energetycznej”.

Końcowy kształt platformy ICT składa się z 3 stref, które będą finalnie wdrożone do października 2013 r.

1 strefa – dla osób, które chcą założyć swoją własną firmę

  • tutaj zostanie opracowany elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który pozwala na stworzenie profesjonalnego Biznesplanu wraz z obliczeniem wymaganych parametrów. Użytkownik będzie mógł wydrukować stworzony Biznesplan, a także zapisać go w formacie PDF.
  • elektroniczny kalkulator, który pomaga obliczyć powierzchnię do wynajęcia i dodatkowe opłaty włączając preferencyjne stawki najmu. Kalkulator umożliwia obliczenie ceny za powierzchnię do wynajęcia w szybki sposób. Bierze pod uwagę dwie możliwe opcje powierzchni do wynajęcia (z lub bez preferencji). Osoby, które mają pomysły na biznes, rozważające założenie własnej firmy, w KPT mogą łatwo dowiedzieć się jak dużo będą musieli zapłacić za biuro.

2 strefa – dla firm wewnętrznych będących w KPT/lokatorów

  • tutaj przygotowany będzie intranet. Celem stworzenia pola logowania z konkretnymi użytecznościami jest integracja środowiska KPT i usprawnianie komunikacji pomiędzy wszystkimi grupami, które są częścią tego środowiska, np. lokatorów i pracowników KPT. Użyteczności dedykowane dla lokatorów wymagają zapisania się. Systemem powinien zarządzać administrator, z poziomu CMS, na którym oparta jest strona internetowa KPT.
  • przygotowana będzie także profesjonalna, elektroniczna baza danych wszystkich spółek. Pracownicy KPT mają dostęp do bazy danych. Taka baza danych została wdrożona jako część projektu pilotażowego. Nowe możliwości zostały dodane do systemu zarządzania CMS PRODUCER, który wspiera stronę internetową KPT. Możliwości te zostały opracowane, aby poprawić skuteczność usługi. Obecnie, ulepszony system pozwala na zarządzanie profilami lokatorów i wyszukiwanie ich zgodnie z pewnymi kryteriami. Co więcej, dodano „pole do opieki nad klientem”. Każdemu lokatorowi został przypisany pracownik parku technologicznego. Pozwala to na lepszą komunikację pomiędzy lokatorami i pracownikami KPT. 

3 strefa – dla firm zewnętrznych współpracujących z KPT

  • KPT posiada 2 infokioski. Na tych narzędziach informacji, dostępna będzie cała strona KPT, projekcje budynków Inkubatora, Centrum Technologiczne, dziedziny inwestycji, włączając wyświetlanie firm, które mieszczą się w każdym pokoju. Zewnętrzne firmy mogą widzieć oferty KPT i oferty lokatorów KPT.
  • ruszyła mobilna wersja strony internetowej KPT (m.technopark.kielce.pl). Składa się ona z najważniejszych informacji. Zarządzanie nią odbywa się przez system CMS. Wraz z istniejącą możliwością dostępu do strony internetowej przez komputer lub laptop, ze względu na nową technologię, dostęp jest też możliwy przez smartfona lub tablet. Nie ma znaczenia, gdzie znajdujemy się w danym momencie, oferta KPT jest dostępna zawsze i wszędzie w łatwy i szybki sposób. Główne zalety mobilnej strony to: brak niepotrzebnej grafiki, uproszczony styl i typografia, łatwa nawigacja na stronie, dostęp do najważniejszych informacji.
  • strona KPT dla osób z zaburzeniami widzenia. Przejście na tę wersję nie jest trudne. Wystarczy kliknąć na ikonę, która znajduje się w prawym górnym rogu strony internetowej (www.technopark.kielce.pl).
  • system rezerwacji sal konferencyjnych (rezerwacji można dokonywać online zarówno przez strefę lokatora, jak i strefę zewnętrznych firm); moduł będzie zawierał prezentację różnych pokoi, kalendarz dostępności, datę początkową/końcową i liczbę osób. Kalendarz publiczny pokazuje osoby zainteresowane, jeśli wybrana sala konferencyjna jest wolna. Funkcja ta przyśpiesza i automatyzuje procedurę wynajmowania.
  • aplikacja-narzędzie „szukaj partnera” (sieć) została stworzona, aby ułatwić wyszukiwanie potencjalnych partnerów biznesowych; przetworzona też została rejestracja na wydarzenia organizowane przez KPT. Aplikacja umożliwia firmom stworzenie profilu swojego przedsiębiorstwa. Profil obejmuje krótki opis firmy i jej działalności. Dodatkowo, istnieje możliwość dodania logo lub obrazka. Opcja wyszukiwania zarejestrowanych firm i wysyłania im zaproszeń umożliwia stworzenie osobistego biznesowego kalendarza.  

Można się również kontaktować z osobami odpowiedzialnymi za program pilotażowy CentraLab Sieci Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.