Sítě malých a středních podníků

Název partnera – zkratka
Kielce Technology Park - KTP 

Koncept a přístup

Technologický park Kielce (KTP) vyvíjí pilotní projekt pro mikrosíť malých a středních podniků.

Od začátku byla tato mikrosíť malých a středních podniků považována za infrastrukturu všech nájemců KTP ( technologický inkubátor stejně jako technologické centrum) a externích společností využívajících služby KTP. Tato síť se skládá se z více než 70 společností.

Většina společností reprezentuje inovační odvětví - týkající se průmyslového designu a ICT, některé z nich poskytují efektivní energetická řešení.

Konečná podoba ICT platformy skládá ze tří zón, které budou implementovány do října 2013.

1 zóna - pro lidi, kteří si chtějí založit svou vlastní společnost

Zde se bude vyvíjet elektronická přihláška umožňující vytvoření profesionálního podnikatelského plánu spolu s výpočty požadovaných parametrů. Uživatel si bude moci vytisknout vytvořen podnikatelský plán a také ho uložit v PDF formátu.

Také se zde bude nacházet elektronická kalkulačka, která pomáhá vypočítat například cenu za pronájem prostor, dodatečných poplatků,  včetně preferenčních sazeb za pronájem. Také umožňuje připočítat cenu za pronájem konkrétního prostoru. Kalkulačka zohledňuje dvě možnosti pronájmu (s a bez preferencí) . Lidé s podnikatelskými nápady, kteří zvažují, že si založí svou vlastní společnost v KTP, tak mohou snadno zjistit kolik budou platit za své kanceláře.

2 zóna - pro interní společnosti se sídlem v KTP / nájemníci

Vytvořený bude intranet se systémem přihlašování.

Účelem vytvoření přihlašovacího prostoru s konkrétními funkcemi je integrace KTP prostředí a zefektivnění komunikace mezi všemi skupinami, které jsou součástí tohoto prostředí, například KTP nájemníci a zaměstnanci.

Využití systému nájemníky vyžaduje přihlášení. Systém by měl být řízen správcem od úrovně CMS, na kterém je založena webová stránka KTP.

Také bude připravena profesionální elektronická databáze všech firem. Přístup k databázi budou mít zaměstnanci KTP. Tato databáze je realizována v rámci pilotního projektu. Do systému řízení CMS PRODUCER, který podporuje webové stránky KPT, byly přidány nové funkce. Tyto funkce byly vyvinuty za účelem zlepšení efektivnosti provozu. Vylepšený systém tak nyní umožňuje spravovat profily nájemníků a vyhledávat nájemníky podle určitých kritérií. Navíc bylo přidána správa uživatelského účtu. Každému nájemníkovi byl přidělen zaměstnanec technologického parku, což umožňuje lepší komunikaci mezi nájemníky a KPT zaměstnanci.

3 zóna - pro externí společnosti spolupracující s KTP

KTP má 2 informační stánky . Prostřednictvím  informačních nástrojů bude k dispozici celá stránka KTP, prezentace budov inkubátoru, technologické centrum, investiční oblasti, včetně zobrazení společností, které se nacházejí v každé místnosti. Externí firmy tak uvidí nabídku KTP a nabídku KTP nájemníků.

Rovněž byla zahájena tvorba mobilní verze webových stránek KPT (m.technopark.kielce.pl). Zahrnuje nejdůležitější informace. Správa se provádí pomocí systému CMS. Společně s existující možností přístupu na webovou stránku z počítače či notebooku je také díky nové technologií možný přístup i s využitím tabletu nebo chytrého telefonu. Nezáleží na tom, kde v dané chvíli jste, KPT nabídka je k dispozici vždy a všude, snadno a rychle. Mezi hlavní výhody mobilních webových stránek patří: absence nadbytečné grafiky, zjednodušený styl a typografie, snadná navigace na stránce, přístup k nejdůležitějším informacím.

Stejně budou dostupné i internetové stránky KTP pro lidi se zrakovým postižením. Přepnutí na tuto verzi není náročné. Stačí kliknout na ikonu, která se nachází v pravém horním rohu stránky (www.technopark.kielce.pl).

Vytvoří se i rezervační systém konferenčních místností (rezervace se dají provádět online prostřednictvím obou zón a také zóny externích firem); modul bude zahrnovat prezentace jednotlivých místností, dostupný kalendář, datum začátku / konce, počet osob. Zveřejněný kalendář bude zobrazovat zájemce v případě, že požadovaná konferenční místnost je volná. Tato funkce tedy urychluje a automatizuje postup pronajímání.

 

S cílem usnadnit vyhledávání potenciálních obchodních partnerů byl vytvořen aplikační „partner search“ nástroj (síť) a nově byla propracovaná i registrace pro události, které KTP organizuje. Aplikace umožňuje společnostem vytvořit profil své firmy, který obsahuje krátký popis společnosti a její činnosti. Kromě toho je zde možnost přidat firemní logo nebo obrázek . Možnost vyhledávání registrovaných firem a zasílání pozvánek tak umožňuje vytvořit osobní firemní kalendář.

Více informací naleznete na: http://www.technopark.kielce.pl/pl/projekty/pokaz/17,projekty_kieleckiego_parku_technologicznego_na_2016_rok

Odpovědné osoby za pilotní aktivitu projektu CentraLab – Micro-SME Networks:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Login Form