Eko-turistika

Název partnera - zkratka
Univerzita v Mariboru, Fakulta organizačních věd - UNIMB

Koncept pilotní aplikace

S web 2.0 řešeními a konceptem Living Lab posuzujeme, zda aktivní účast turistů a poskytovatelů turistických služeb může spoluvytvářet inovační procesy v oblasti nových eko-turistických služeb. Pilotní projekt Ekoturistika řídí Univerzita v Mariboru, Fakulta sociálních věd v Kranji v rámci svého Living Lab prostředí pro prosazování inovací a rozvoje v oblasti cestovního ruchu. Pilotní projekt představuje region Gorenjska ve Slovinsku .

Tato platforma je vytvořena jako Living Lab experiment, kde poskytovatelé služeb cestovního ruchu (PSCR) a turisté sdílejí společnou platformu; PSCR nahraje své stávající turistické nabídky a turisté zase vloží své „zkušenosti z reálného života“ týkající se atrakcí a tras, které využili. Platforma umožňuje spoluvytváření nových a inovativních turistických cest, kde mohou uživatelé sdílet, hodnotit a komentovat obsah - to umožňuje okamžitou spolupráci a zpětnou vazbu mezi zúčastněnými stranami.

Cíle pilotního projektu:

Hlavní cíle / Mise:

  • Přivést více turistů do oblasti.
  • Dosáhnout aby turisté strávili alespoň jednu noc v tomto regionu.
  • Pochopit trendy v oblasti ekoturistiky.
  • Spoluvytváření nových turistických produktů a obsahu společně s koncovými uživateli / zúčastněnými stranami.
  • Dosáhnout, aby poskytovatelé služeb cestovního ruchu a turisté komentovali, hodnotili a sdíleli obsah.
  • Dosáhnout přeshraniční spolupráci.

Další cíle:

  • Vyvíjet nové produkty s účastí koncového uživatele.
  • Zapojit všechny zúčastněné strany s využitím moderních technologií do jedné online komunity.
  • Metodika Living Lab umožňuje spolupráci všech zúčastněných stran v současném vytváření nových produktů a služeb.
  • Použití open source redakčního systému pro správu obsahu webových stránek Drupal.

Základním cílem je propojení pilotní aplikace s metodikou Living Lab, která umožňuje zapojení všech zúčastněných stran do spoluvytváření nových produktů a služeb v oblasti ekoturismu. To se týká především efektivní integrace uživatelů služeb.

Co tato pilotní platforma umožní?

Pilot, který jsme vytvořili je platformou, kde poskytovatelé služeb cestovního ruchu (PSCR) a turisté mají společné „hřiště“, což znamená, že poskytovatelé služeb cestovního ruchu nahrají své stávající turistické nabídky a turisté zas uloží své „zkušenosti z reálného života“ týkající se atrakcí a tras, které objevili . PSCR tak budou mít přehled o tom, co turisté vlastně chtějí .

Podporujeme všechny zúčastněné strany k účasti na spoluvytváření platformy, aby byla tak živá a dynamická, jak je to možné, protože je založena na konceptu Living Lab, kde se všechny zúčastněné strany potřebují zapojit na to aby dosáhli maximální výsledek. Tato platforma umožňuje přihlášení prostřednictvím sociálních médií nebo manuálně, umožňuje vytvoření účtu, nahrávání a sdílení textu, fotek a videí o stávajících atrakcích nebo turistických trasách. Tato platforma je user-friendly a zahrnuje možnost přidávat nové země a nové služby . Skutečnost, že jde o on-line portál vyúsťuje v to, že zde nejsou prakticky žádná omezení v případě mezinárodního použití.

Více informací najdete na: http://www.gogorenjska.com/


Osoby zodpovědné za pilotní aktivitu projektu CentraLab - Ekoturistika:

Andreja Pucihar
Ana Malešič
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Login Form